Wycieczki - MISIEK

Idź do spisu treści

Menu główne


LEGOLANDWycieczka do Legolandu w Billund, skandynawskiego parku zbudowanego z klocków Lego, to atrakcja dla całej rodziny. I duży, i mały znajdzie tam coś dla siebie. Park podzielony jest na dziewięć krain tematycznych: DuploLand, Imagination Zone, LEGOREDO Town, Adventure Land, Miniland, Pirate Land, Lego City, Knights Kingdom, Viking Land. Miniland to park miniatur, w którym z 20 milionów klocków zbudowano najważniejsze obiekty architektoniczne świata.

 


Ale Legoland to nie tylko park miniatur… Znajduje się tu również mnóstwo innych atrakcji: kolejki, karuzele, zjeżdżalnie wodne, ruchoma wieża widokowa, diabelski młyn, dom strachów, oceanarium i kino 4D. Niech oceną tego miejsca będzie czas, który w nim spędziliśmy. W Legolandzie bawiliśmy się dziewięć godzin i z pewnością nie nudzilibyśmy się przez kolejne dwie. Na pochwałę zasługuje również organizacja parku i obsługa, dla której bezpieczeństwo i dobry humor zwiedzających jest najważniejszy. Przy każdej atrakcji podany jest przybliżony czas oczekiwania w kolejce, a dla dzieci przygotowano dodatkowe atrakcje, by nie nudziły się podczas czekania.

Ceny?... Cóż… Tanio nie jest. Raczej nie należy liczyć na okazyjne zakupy zestawów kloców. Ale i tak wycieczka do duńskiego Legolandu w skali od 1 do 10, zasługuje na 10 z plusem. Misiek zdecydowanie poleca to miejsce !!!FARMA ILUZJI

Misiek bardzo lubi takie miejsca, gdzie i rozum, i ciało mają, co robić. Z pewnością do takich właśnie atrakcji, które aktywizują umysł i kształcą sprawność fizyczną, należy Farma Iluzji. W Mościskach koło Woli Życkiej, 100 km od Warszawy i około 80 km od Lublina, znajduje się niezwykły park edukacji i rozrywki.

     

Gospodarze tak oto opisują to miejsce i jego cel: „Farma Iluzji to nie tylko przepiękny teren. To także miejsce pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych. W naszej wizji chcieliśmy odejść od powielania pomysłów, jakimi są już wszechobecne parki dinozaurów i miniatur. Szukaliśmy pomysłu unikatowego, czegoś, czego jeszcze nie było, co nie tylko umożliwi miłe sprzędzenie czasu i odpoczynek na łonie natury, ale jednocześnie pozwoli zaskoczyć nasz racjonalny umysł i przewrócić zwyczajowe postrzeganie świata. Wydaje nam się, że tematyka iluzji i magii (jak często postrzegane są niektóre prawa fizyki), powinna trafić zarówno do dzisiejszej młodzieży, jak i osób dorosłych.”*

               

I naszym zdaniem trafia! Atrakcji sporo, teren przepięknie zróżnicowany. Jest plac zabaw, gigantyczne szachy, krzywy domek, w którym bardzo szybko można stracić nie tylko poczucie równowagi, ale także rzeczywistości. Ścieżki zdrowia, zatoka piratów, labirynt i wiele innych ciekawych instalacji, eksponatów i rzeźb. Łamigłówki na każdym kroku. Magia i wiedza. Sport i nauka. Czego chcieć więcej?... Słonecznej pogody, bo wszystkie atrakcje są na świeżym powietrzu.

      

Za dodatkową opłatą można przejechać się na kucyku, Segway’u, wejść na ściankę wspinaczkową lub poskakać na euro –bungy. Zimą odwiedzić Pałac Królowej Śniegu, a latem Grobowiec Faraona. Dodatkową atrakcją w sezonie zimowym jest spotkanie ze Świętym Mikołajem. Śmiało polecamy odwiedziny Farmy Iluzji i dużym, i małym.

*Fragment pochodzi ze strony internetowej www.farmailuzji.plSpacerkiem po Warszawie – Szopki Bozonarodzeniowe

Pierwsze szopki bożonarodzeniowe, przypominające wydarzenia związane z narodzinami Syna Bożego, powstawały w klasztorach franciszkańskich. Potem tradycja szopek rozprzestrzeniła się w całej Europie. Do Polski zwyczaj wystawiania jasełek i szopek dotarł u schyłku XIII wieku, dzięki zakonowi Franciszkanów, którzy w tym czasie osiedlili się w naszym kraju. W okresie Bożego Narodzenia, każdego roku we wszystkich niemal naszych świątyniach prezentowane są bożonarodzeniowe szopki. Niektóre bogate, z artystycznym przesłaniem, inne skromne, niemal ubogie. Wszystkie jednak zmuszają do refleksji, do głębszego, bliższego przeżywania Narodzenia Pańskiego.


Szopka z Kościoła Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3 z artystycznym przesłaniem. ( 2013 r.)


Misiek proponuje wszystkim rodzinom, zwłaszcza z małymi dziećmi, krótki spacer po warszawskich kościołach Krakowskiego Przedmieścia, Rynku Starego Miasta i okolic oraz obejrzenie znajdujących się w nich szopek.Kościół Wizytek w Warszawie, pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca, Krakowskie Przedmieście 34

Akademicki Kościół św. Anny w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 68

Ciesząca się nieprzemijającym zainteresowaniem ruchoma szopka w kościele kapucynów od lat 50-ych XX wieku przyciąga do siebie tłumy obserwatorów. Jej początki sięgają 1948 roku, kiedy to w trakcie powojennej odbudowy kościoła, bracia kapucyni ustawili ją w kościele. Od tamtej pory kolejne pokolenia małych warszawiaków zachwycają się poruszanymi figurkami ludzi i zwierząt.

Jedyna w Warszawie ruchoma szopka w Kościele Kapucynów, przy ulicy Miodowej 13. Podobna szopka bożonarodzeniowa znajduje się u kapucynów w Łomży. Budował ją w latach 30. XX wieku br. Pius.


Kościół Matki Boskiej Łaskawej (Patronki Warszawy), inaczej nazywany kościołem jezuitów, ulica Świętojańska10.


Kolejne miejsce, które Misiek szczególnie poleca to Kościół Garnizonowy przy ulicy Długiej 13/15, a właściwie drewnianą stajenkę zbudowaną naprzeciw Katedry Polowej Wojska Polskiego NMP Królowej Polski. Szopka jest piękna w swej prostocie i zawiera miłą niespodziankę dla dzieci. Prawdziwe, żywe owieczki, których obecność w szopce urealnia przedstawianą scenkę i zapada na długo w pamięci najmłodszym obserwatorom. Naszym zdaniem pomysł na szóstkę!Warszawskie Święto ChlebaCentralna Biblioteka Rolnicza jest współorganizatorem corocznego Święta Chleba w Warszawie. Tegoroczne obchody odbywały się 6 października na Rynku Nowego Miasta. Był kiermasz wyrobów piekarniczych, regionalnych potraw, miodów, dzieł twórców sztuki ludowej i innych produktów tradycyjnych i ekologicznych. Na scenie występowały dziecięce i młodzieżowe zespoły folklorystyczne. Spotkanie to jest okazją do wymiany doświadczeń przez mistrzów piekarnictwa i cukiernictwa. Dla odwiedzających gości możliwością skosztowania i zakupienia smacznych, atrakcyjnych towarów regionalnych. W tym roku dopisali nie tylko goście, również pogoda stanęła na wysokości zadania. Było ciepło i słonecznie. Wszystkim miłośnikom tradycyjnych i ekologicznych produktów oraz sympatykom piekarnictwa śmiało polecamy tę imprezę.
Zdjęcia pochodzą z obchodów Święta Chleba w Warszawie w latach 2008 - 2013WIELKA ILUMINACJA

1 grudnia 2012 r. Warszawską Starówkę
rozświetliły świąteczne dekoracje.
Na Placu Zamkowym były koncerty,
konkursy i tłum ludzi.
Byliśmy i my...

Choinka imponująca.
Podobno 27 - metrowa.
Przyciągała uwagę.

Organizatorzy zapowiadali:
" ...będzie to wydarzenie przepełnione atmosferą magii oraz wielkich emocji." GW
 

Magię... przeoczyliśmy.
Wielkie emocje... nas ominęły.
Było kolorowo, gwarnie, przyjemnie...
I tylko tak po cichutku dobijało się nieznośne pytanie:
Ile to kosztowało?
I czy stolica nie ma pilniejszych wydatków?
Ale może się niepotrzebnie czepiamy...


TEATR IOTA

Jeśli wydaje Wam się, że w teatrze widzieliście już wszystko...
Jeśli sądzicie, że na scenie
nic już nie jest w stanie Was zaskoczyć...
W lipcu lub sierpniu udajcie się do Radzi k/ Wydmin. Tam mieści się siedziba
niezwykłego teatru...
IOTA to
autorski teatr Zbigniewa Waszkielewicza.
Sztuka bez ograniczeń. Miejsce, scena teatralna, 10-hektarowa przestrzeń.
Czas? Poza czasem... Konotacja ruchu, dźwięku i światła.
Jedynym ograniczeniem będzie Wasza wyobraźnia.


  
Krówki z MilanówkaW Milanówku koło Warszawy mieści się fabryka najlepszych na świecie „krówek – ciągutek”.
Każdy, kto ma okazję odwiedzić to miejsce, musi być przygotowany na nieopanowany atak łakomstwa oraz długofalowe uzależnienie. Krówki z Milanówka są „bajecznie” smaczne i trudno się od nich oderwać. Na miejscu można zapoznać się z procesem technologicznym powstawania tych smakołyków. Przyjrzeć się pracy cukierników, zobaczyć, powąchać każdy składnik cukierków, a nawet samodzielnie zaprojektować ozdobny papierek i opakować nim swoje słodkości.
Zabawa, połączona jest oczywiście z degustacją świeżych krówek. Wycieczkę odradzamy osobom na diecie odchudzającej.Krówki z Milanówka, to również świetna forma zareklamowania swojej firmy, działalności, przedsięwzięcia.MOSTÓWKA - WARSZTATY CERAMICZNE

   

     


W urokliwej miejscowości Mostówka, położonej na drodze do Wyszkowa mieści się pracownia artystyczna pani Teresy. Drobna, rudowłosa instruktorka ośrodka z pasją opowiada o swoich zajęciach. Można tu lepić z gliny, malować gliniane  koty, ozdabiać świąteczne talerze, pisanki i bombki techniką decoupage. Dekorować drewniane ptaki i szkatułki, a dla bardziej zaawansowanych gości Mostówka proponuje robienie witraży. Wszystko pod uważnym okiem wykwalifikowanych instruktorów. Na zajęciach niczego nie brakuje: farby, serwetki, lakiery i brokaty do dyspozycji uczestników. Dobry nastrój rozdzielany bez ograniczeń. Warsztaty zachwycą trzylatka, nastolatka i stulatka. Na koniec atrakcyjnych zajęć kiełbaski z grilla. Zajęcia prowadzone są niestety tylko dla grup zorganizowanych, więc trzeba najpierw skrzyknąć znajomych i rodzinę...


Pracownia Ceramiki "Mostówka"
ul. Napoleońska 16
07-230 Mostówka


M u l t i m e d i a l n y    P a r k   F o n t a n n
 
   


Multimedialny Park Fontann otwarto 7 maja 2011r. W pierwszej edycji tematem show były legendy warszawskie, w drugiej polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej, w trzeciej mistrzostwa w piłce nożnej Euro 2012. I na ten pokaz udało nam się dotrzeć. Multimedialne fontanny istnieją na całym świecie i są silnym magnesem przyciągającym turystów. Wystarczy wspomnieć Magiczną Fontannę Montjuic w Barcelonie, Fontannę Bellagio w Las Vegas, czy  Latającą Fontannę w Osace. Nasza stołeczna multimedialna fontanna znajduje się w urokliwym miejscu, blisko Starego Miasta, na podzamczu, nad brzegami Wisły. Tworzą ją dwie fontanny: główna o powierzchni ponad 2.200 m² oraz liniowa o długości 120 m, nazywana organami wodnymi. W pobliżu znajduje się także wodny plac zabaw (tzw. pluskowisko) o powierzchni 140 m². Pokazy multimedialnego widowiska „Woda – Światło – Dźwięk” odbywają się od maja do września  w piątki i soboty o 21.30 (maj i wrzesień - 21.00). W pozostałe dni tygodnia mają miejsce prezentacje bez laserów i dźwięku. Z 367 dysz tryska jednocześnie nawet 30 tysięcy litrów wody na minutę. Strumienie są oświetlane kolorowym światłem z prawie 300 reflektorów typu LED. Co pewien czas na mgiełce z rozpylonej wody pojawiają się olśniewające, laserowe animacje. W warstwie muzycznej słyszymy symfoniczne wykonania nie tylko ponadczasowej muzyki klasycznej, ale także muzykę filmową i elektroniczną. Widowisko trwa około 30 minut.
OGRÓD BAJEK

W Kaletniku, niedaleko Suwałk, na skraju Wigierskiego Parku Narodowego znajduje się kraina bajek. Miejsce to w malowniczej scenerii, w dolinie rzeki Wiatrołuży przyciąga swoim urokiem, nie tylko dzieci. Odwiedzających wita przemiły gospodarz, który zachęca do spaceru po bajkowym ogrodzie, w którym można spotkać Czerwonego Kapturka, Krasnoludki, a nawet Czarownicę. Przemierzając parkowe alejki zwiedzający poszukują skarbu. Rozwiązują zabawne łamigłówki, odnajdują ukryte wskazówki, by na końcu wycieczki, w pięknym, białym dworku otrzymać nagrodę. Gdy dopisze pogoda, w Ogrodzie Bajek można także pograć w piłkę, w badmintona i w inne gry, na wzorowo przystrzyżonym, ogromnym, zielonym trawniku. Pomysł na takie miejsce – rewelacyjny! Jest tu wszystko, czego dzieciom potrzeba. Zabawa, nauka i ruch. Polecamy!
Kazimierz Dolny nad Wisłą

Kazimierz Dolny swoimi początkami sięga XII w., kiedy istniała tu osada zwana “Wietrzną Górą”. Król Kazimierz Wielki nadał miastu prawa miejskie w XIV wieku i w tym czasie rozpoczyna się osadnictwo ludności żydowskiej na tych terenach, która na przełomie XIX i XX wieku stanowi już połowę ludności miasta. W wieku XX Kazimierz staje się ulubioną „odskocznią” artystów oraz profesorów i studentów uczeni artystycznych. Dziś to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, głównie ze względu na ciekawy klimat, urokliwy ryneczek i malownicze szlaki piesze oraz rowerowe. Planując wycieczkę do Kazimierza powinniśmy odwiedzić znajdujące się tam kościoły, synagogę, wzgórze zamkowe, studnię miejską i rynek. Tych, którzy lubią aktywny wypoczynek, z pewnością zainteresuje także wędrówka malowniczymi wąwozami. Szczególnie polecamy Korzeniowy Dół i Wąwóz Granicznik. Kupując pamiątki nie można zapomnieć o tradycyjnych kazimierzowskich kogutach.


Muzeum Marii Konopnickiej w Suwałkach


Przy ul. T. Kościuszki 31 w Suwałkach mieści się Muzeum im. Marii Konopnickiej. To tu 23 maja 1842 roku urodziła się poetka i w domu tym spędziła siedem lat dzieciństwa. Dziś twórczość autorki książeczek dla dzieci „O krasnoludkach i sierotce Marysi”, czy „Na jagody” jest niemal zapomniana, a biografia samej poetki wykorzystywana w rozgrywkach społeczno – obyczajowych. My udając się do muzeum Konopnickiej, chcieliśmy przede wszystkim odczuć atmosferę czasów współczesnych poetce. Za zamkniętymi drzwiami ujrzeć świat XIX-wiecznych Suwałk. I to się autorom wystawy: Ewie Sadzińskiej i Krzysztofowi Burnatowi udało w znacznym stopniu osiągnąć. Ekspozycja jest skromna, ale warta obejrzenia.

Miłośnikom stylu „shabby chic” polecamy także wystawę czasową Muzeum im. Marii Konopnickiej, „Suwalczanki. Historie opowiedziane szeptem zachwytu”. Naszym zdaniem to świetne „dopełnienie” wystawy biograficznej o niezależnej, samodzielnej kobiecie, jaką niewątpliwie była Konopnicka. Rafalina Wisznicka, Maryla Zawadzka, Melania Wietcka – bohaterki tej ekspozycji, Suwalczanki utrwalone na fotografiach. Portrety dam w klimacie „shabby chic” kobiet, które współtworzyły dzieje miasta. Autorami ekspozycji są: Magdalena Wołowska-Rusińska i Krzysztof Skłodowski.Muzeum im. Marii Konopnickiej
Oddział Muzeum Okręgowego w Suwałkach
ul. T. Kościuszki 31, 16-400 Suwałki

Ekspozycje udostępniane są zwiedzającym:
- od wtorku do piątku w godz. 8.00 - 16.00
- w soboty i niedziele w godz. 9.00 - 17.00


Muzeum Powstania Warszawskiego


Wspomnienie wielkiej, patriotycznej Polski, o której dziś pozostaje nam tylko marzyć. Ilustrowane wieloma zdjęciami, filmami i innymi eksponatami. Rozliczenie ogromu strat i cierpienia ludzi poniesionych w wyniku ataku na Polskę hitlerowskich Niemiec i sowieckiej Rosji. Historia II wojny światowej zaprezentowana w nowoczesny sposób. 1 sierpnia 1944 r. wybuchło Powstanie Warszawskie. Walkę o miasto podjął 50-tysięczny Warszawski Okręg Armii Krajowej przy ogromnym wsparciu wszystkich organizacji politycznych i ludności cywilnej. To miejsce nie pozwala zapominać o trudnych losach naszego narodu, ale ujętych w niezwykle interesujący sposób. W postaci wspomnień, listów, relacji, "migawek" z codziennego, zwykłego życia ówczesnych Warszawiaków.


GODZINY OTWARCIA:
w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8.00-18.00,
w soboty i niedziele w godz. 10.00-18.00,
w czwartki w godz. 8.00-20.00,
we wtorki - nieczynne

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Wspaniałe miejsce do zabawy i nauki,
nie tylko dla dzieci.
Niezliczona ilość atrakcji, placów zabaw,
maszyn, interaktywnych eksponatów.
Coś dla ludzi głodnych wiedzy
i aktywnego spędzania czasu.
Polecamy raczej dla starszych dzieci.
Cztery godziny "zwiedzania"
to absolutne minimum.


Godziny otwarcia
poniedziałek – nieczynne
od wtorku do piątku
9:00–18:00
(kasy czynne do 17:00)
od soboty do niedzieli
10:00–19:00
(kasy czynne do 18:00)

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa

JURAPARK BAŁTÓW

Odnalezienie w latach siedemdziesiątych
tropów górnojurajskich dinozaurów, w rejonie
Gór Świętokrzyskich stało się przyczynkiem
do wybudowania w Bałtowie
pierwszego Parku Jurajskiego.
Park nie zwala z nóg swoją wielkością,
ale pomysłowe umieszczenie eksponatów
naturalnych rozmiarów, wśród zielonej przyrody,
pozostawia niezapomniane wrażenie.
Jeśli dołożymy do tego spory plac zabaw,
wizytę w muzeum, konną przejażdzkę oraz
zabawę na pobliskim wesołym miasteczku,
możemu tu spędzić bardzo udany dzień.
Warunek jest jeden - POGODA, ponieważ cały kompleks
mieści się na świeżym powietrzu.


Godziny otwarcia:


w sezonie od 9.00 do 18.00
poza sezonem od 9.00 do 16.00

JuraPark Bałtów 8 a ( 180 km od Warszawy)
OGRÓD BOTANICZNY W POWSINIE


Miejsce, w którym warto zapolować...
z aparatem fotograficznym. Ciekawe okazy flory:
rośliny ozdobne, tropikalne, użytkowe, drzewiaste.
Miło spędzony czas na świeżym powietrzu.
Polecamy szczególnie miłośnkom przyrody,
którzy nie powinni ograniczać się do jednej wizyty
a zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie
w różnych porach roku.

Ogród Botaniczny w Powsinie PAN czynny przez cały rok,
oprócz okresu od 1 listopada do 31 grudnia.


godziny otwarcia

10.00 - 18.00Warszawa, ul. Prawdziwka 2Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego