Teatr - MISIEK

Idź do spisu treści

Menu główneBRYGADA NIANIA

Niestety to ostatnie przedstawienie teatru STONKA. W nowym sezonie 2014/2015 nie obejrzymy już Ich na scenie. Spektakl według scenariusza i w reżyserii pani Iwony Mirosław – Doleckiej, pt. „Brygada niania” miał swoją premierę w BOK 22.05.2014 roku.


To szalona historia zwariowanej „ekipy wychowawczej”, działającej na wariackich papierach w nienormalnej rodzince. Tak pokrótce można opisać to, co dzieje się na scenie białołęckiego teatru.
Kolejny raz autorka przedstawienia podejmuje ważny temat – wychowywanie dzieci we współczesnym zmaterializowanym, multimedialnym świecie. Przedstawienie, jak zwykle pełnie humoru, hałasu i ruchu, zmusza do refleksji wszystkich rodziców.Scenariusz i reżyseria
Iwona Mirosław - Dolecka
Białołęcki Ośrodek Kultury

Premiera 22.05.2014 r.

TEATR STONKA


ŚWIĄTECZNE REWOLUCJE

To kolejna sezonowa produkcja teatru Stonka działającego pod kierunkiem pani Iwony Mirosław – Doleckiej. Długo zastanawialiśmy się, jak sprawiedliwie i obiektywnie opisać i ocenić ten spektakl. Doszliśmy do wniosku, że jego treść najlepiej przybliży opis, który oficjalnie promował spektakl: „Główna bohaterka "Świątecznych rewolucji" Zła Żona Jadźka podczas przedświątecznych zakupów niespodziewanie znajduje Złotego Karpia, który w zamian za puszczenie go wolno spełnia jej trzy życzenia. Zła Żona zagubi się w dążeniu do bogactwa i wygody, nie zauważając, że zniknie jej mąż Wiesiek. Od tej chwili jej świat i życie stracą sens. Sześć sprzątaczek, sześć kucharek, znakomite potrawy i wielkie bogactwo szybko przestaną cieszyć Złą Żonę. Czy Biały Anioł, który odwiedzi Milczącą Rodzinę, będzie mógł pomóc odzyskać Złej Żonie i innym bohaterom ciepło, bliskość, miłość?”


W spektaklu największym zaskoczeniem był … śnieg. Pomysł efektowny i nadawał wyjątkowej „plastyczności” ostatnim scenom „Świątecznych rewolucji”. Miłym akcentem były również odwiedziny św. Mikołaja."
Świąteczne rewolucje"

19.12.20013 r.

Białołęcki Ośrodek Kultury

reż. Iwona Mirosław-Dolecka

TEATR STONKA


 GDYBY TWOI KOLEDZY SKAKALI Z MOSTU, TO TEŻ BYŚ SKOCZYŁ?...

13 czerwca 2012 roku Teatr STONKA zaprezentował się w nietypowym przedstawieniu - reality show „Gdyby Twoi koledzy skakali z mostu, to też byś skoczył?” Tytuł nie przypadkiem nawiązywał do ulubionych stwierdzeń rodziców, znienawidzonych przez dzieci… Scenariusz przypominał znane nam wszystkim z telewizji popularne, aczkolwiek mało ambitne teleturnieje. „Gdyby twoi koledzy…” ma wyłonić najgorszych rodziców. W reality show biorą udział dzieci z całej Polski, a nagrodą jest lot w kosmos w jedną stronę. Na scenie rywalizują m. in: Ostra Lola z Opola, MC rodzina z Tarchomina. Program prowadzi Patriczia Przykop, a w jury zasiadają: Małgorzata Froflak, Agnieszka Przechylona, Zdzisław Bazyl i Tatiana Przekupnik.


 


Scenariusz i reżyseria: Iwona Mirosław-Dolecka
Scenografia : Marcin Kowalik
Muzyka: Eric More Morillo, Eminem, Helena Vondraćkova, Boys
Światło: Paweł Śmiałek


 


24.09.2013 r.
BOK
Kolejny występ i kolejny rodzic wysłany w kosmos.
W kosmosie robi się tłoczno.  
Początek nowego sezonu teatralnego w BOK.
Bardzo udane przedstawienie.

Obok filmik z finałowej sceny.
I przesłanie.
Uwaga! Kosmici nadchodzą! ;)


    

ZACZAROWANA WIGILIA

Teatr Stonka w premierowym przedstawieniu
„Zaczarowana Wigilia”.
Sztuka na podstawie książki Sergiusza Pinkwarta

pod tym samym tytułem.


Premiera miała miejsce
18 grudnia 2012 r.
w Białołęckim Ośrodku Kultury.


Reżyseria, choreografia: Iwona Mirosław - Dolecka
Muzyka: Patryk Rogoziński
Scenografia: Marcin Kowalik
Plakat i program: Kamil Dąbrowski

Wystąpili :
Aktorzy Teatru Stonka
Sergiusz Pinkwart
oraz muzycy: Patryk Rogozińki, Marta Orzęcka, Mariusz Jagoda
ze specjalnym udziałem Anny Barańskiej Wróblewskiej
oraz naszej pociechy  ;)

Inspiracją do „Zaczarowanej Wigilii” był reportaż w magazynie PANI z czerwca 2011 roku, autorstwa Katarzyny Troszczyńskiej, opisujący losy eurosierot – dzieci opuszczonych przez rodziców, którzy w poszukiwaniu pracy wyjechali do innych krajów Unii Europejskiej.

Dla nas była to kolejna możliwość
ujrzenia naszej Małej na scenie.
W żywiołowej roli Pani Woźnej,
bez mikroportów i taryfy ulgowej
(wtajemniczeni wiedzą o co chodzi)
wypadła rewelacyjnie.

Film z premiery
"Zaczarowana Wigilia"
Białołęcki Ośrodek Kultury


STONKA W GAZECIE


Echo Białołęckie 26 października 2012 r. napisało o naszych małych aktorach. Autorka artykułu pani Anna Sadowska opisuje emocje i wrażenia "Stonkowiczów". Pyta dzieci dlaczego lubią przychodzić do teatru i czy na co dzień przydają się umiejętności aktorskie. Szkoda, że nie zapytała nas - RODZICÓW. My wiemy najlepiej! Łzy i śmiech na zawołanie. Minka za minką. Oczarować, gdy się czegoś chce... Rozweselić, gdy się nabroiło... Wzruszyć, gdy potrzeba wsparcia... Przerabiamy to codziennie z naszą Małą.


 


OSTATNI WYSTĘP


Klasyczne wiersze dla dzieci znanych, polskich poetów w nowoczesnej aranżacji. Otwarte zajęcia dla rodziców - 10 lutego 2011 roku. Scenariusz i reżyseria Katarzyna Kołomańska. Przez te kilka lat Stoneczka „postarzała się” i „rozmnożyła”. Zmienił się również jej klimat. Z kameralnej grupy skupiającej dzieci utalentowane aktorsko, stała się platformą do „pokazania się” na scenie, w mniej lub bardziej udanym występie. Dla starszych dzieci był to ostatni występ w teatrzyku dziecięcym STONECZKA. Takie małe pożegnanie. Dla młodszych tych, którzy dopiero zaczęli swoją przygodę z teatrem dziecięcym, debiut sceniczny.

        
A my lubimy bajki...

To kolejna premiera dziecięcego teatru STONECZKA,
działajacego przy Białołęckim Ośrodku Kultury.
I kolejne wyzwanie aktorskie ;)

Historia "podróży" dziewczynki z naszego - rzeczywistego świata do zaczarowanego - fikcyjnego lasu,
w którym można spotkać wróżki, księżniczki, krasnoludki a nawet strasznego smoka...

Sztuka wyobraźni.
Doskonalenie umiejętności kreowania postaci na scenie.
Świetna zabawa i nauka w jednym.

Nie pamiętam, kto głośniej krzyczał ze strachu.
Smok, czy  nasza mała podróżniczka? ;)
BĘDZIE BOŻE NARODZENIE

W krainie Świętego Mikołaja elfy zmęczone nadmiarem obowiązków sprowadzają komputer, który jak sądzą, ułatwi im życie. Tymczasem, pewnego dnia komputer zarządza: W tym roku świąt Bożego Narodzenia nie będzie! Co elfy zrobią z workiem pełnym listów od dzieci, w których proszą o swoje wymarzone prezenty?...


     

Teatr dziecięcy STONECZKA w przedstawieniu, pt. „Będzie Boże Narodzenie”. Premiera miała miejsce 16.12.2009 r. w sali widowiskowej BOK-u. Scenariusz Grażyny Rybickiej i Macieja Bieńka, przy współpracy z zespołem wokalno – tanecznym Luz, opracowała Katarzyna Kołomańska.


LEŚNE BAJANIE


Baje, bajki, bajeczki...  Można je czytać do snu albo omawiać na lekcjach polskiego. Teatr dziecięcy Stoneczka wystawił je 8 czerwca 2009 roku na scenie. Nie było to zwyczajne przedstawienie, ale nadzwyczajny pokaz dla rodziców i zaproszonych gości, podsumowujący sezon 2008/2009. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności. Przy użyciu niewielu rekwizytów, minimalistycznej dekoracji, wykorzystujac tylko gesty, mimikę, modulując głos i  przyjmujac odpowiednie pozy, wprowadziły nas w świat leśnych i łąkowych zwierząt.ZABAWA W TEATR

Przedszkolne doświadczenia sceniczne nasza Mała rozwijała w dziecięcym teatrze działającym w Białołęckim Ośrodku Kultury.  
Zanim zaczęły się występy w Teatrze Stonka była STONECZKA, dla maluchów.
I przedstawienie  "Zabawa w teatr", tak profesjonalnie przygotowane pod okiem pani Katarzyny Kołomańskiej, że trudno je nazwać zabawą.

Dzieci przy jego realizacji bawiły się jednak wyśmienicie. Jeszcze lepiej my - widzowie, oglądając premierowy występ 21 marca 2009 r. Nasza "Potwora" grała Nianię - Super Nianię.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego