Taniec - MISIEK

Idź do spisu treści

Menu głównePIKNIK RODZINNY 2014

Każdego roku we wrześniu szkolną społeczność Białołęki łączy PIKNIK RODZINNY. To okazja do zaprezentowania działalności szkoły i zdolności uczniów oraz integracji rodziców i nauczycieli. 20 września 2014 roku podczas pikniku wystąpiła również nasza grupa musicalowa. Młodzi artyści zaśpiewali i zatańczyli trzy utwory z musicalu „Za minutę pierwsza miłość”, który 25 czerwca 2014 r. miał premierę na deskach teatru Białołęckiego Ośrodka Kultury.


Mimo obaw pogoda dopisała. Dopisała też publiczność, która licznie przybyła na imprezę i z uśmiechami na twarzy, oklaskiwała nasze musicalowe dzieciaki, pozbawione jakiejkolwiek tremy.


Nawet kiepskie nagłośnienie i brak micro portów, nie były w stanie zakłócić Ich spontanicznej radości, energii i wdzięku. Oby tak dalej, bo przed nami dużo trudniejsze zadania…
ZA MINUTĘ PIERWSZA MIŁOŚĆ

Kolejna premiera za nami. Musical pt. „Za minutę pierwsza miłość” na podstawie książki Hanny Ożogowskiej, jak zwykle przewrotnie przez nas „przerobiony”, wystawiliśmy w Białołęckim Ośrodku Kultury 25 czerwca 2014 roku.

     


To muzyczna opowieść o pierwszej miłości nastolatków, okraszona odrobiną dowcipu. Roztańczona i rozśpiewana historia czworga przyjaciół: Ewy, Irki, Kostka i Marcina oraz ich starszego rodzeństwa.

 


Dla dorosłych podróż do dzieciństwa, do czasów szkolnych problemów i przyjaźni. Dla młodych widzów z humorem potraktowana rzeczywistość. Nie obyło się bez śmiesznych „wpadek” i pomyłek, nie wszystko wypadło idealnie, ale z pewnością występ można zaliczyć do udanych. Mali aktorzy i tancerze dali z siebie wszystko.

 


Ich żywiołowy, spontaniczny sposób bycia doskonale sprawdził się zarówno w kreowaniu postaci, jak i w trudnych układach tanecznych. Kto nie widział, niech żałuje… ;)NOWY MUSICAL JUŻ ZA DWA MIESIĄCE

Przygotowania do nowego musicalu trwają. Nowa, żywiołowa ekipa, pełna zapału, pomysłów i chęci intensywnie trenuje. Tańczy, śpiewa, gra, pod okiem równie zapalonych instruktorek. ;-) Tym razem „na warsztat” wzięłyśmy książkę Hanny Ożogowskiej „Za minutę pierwsza miłość”. Scenariusz powstał już w sierpniu. Znów będzie o miłości, o problemach i rozterkach nastolatków, trochę o szkole. Będzie więcej układów, nowe aranżacje znanych wszystkim i nieznanych piosenek, będzie walc, dużo śmiechu i zabawy. Planowana premiera 25 czerwca 2014 r. na scenie BOK. Trzymajcie kciuki!


TANECZNE JASEŁKA

Tak się czasem zdarza, że jedno wydarzenie zawiera w sobie i elementy teatralne, i taneczne, i muzyczne. Staje wtedy przed nami problem, w której grupie umieścić relację. Tak właśnie było z tegorocznymi jasełkami. Ich oryginalność polegała na tym, że zawierały układy taneczne. Krótkie, muzyczne impresje, które dopełniały treści przedstawienia. Postanowiliśmy je w tym wątku wyróżnić. Chaos. Zło. Dobro. A cały filmik z jasełek do obejrzenia w zakładce „W szkole”


Dni Białołęki


W tym roku pogoda obchodom Dni Białołęki spłatała figla. 22 czerwca panował niemiłosierny skwar, a 23 lało tak bardzo, że organizatorzy odwołali uroczystości. Nasza Młoda z Pracownią Musicalową występowała w sobotę. Scena ogromna, nagłośnienie takie sobie, ale i tak wrażeń było co niemiara. Oprócz występów dla gości inne atrakcje: kiermasze, zabawy rodzinne, pokazy cyrkowe.


 

Niestety wybór Parku Henrykowskiego, jako miejsca organizacji imprezy, był nietrafionym pomysłem. Uczestników przybyło niewielu. A szkoda, bo to jedna z nielicznych imprez dających możliwość zintegrowania, tak bardzo zróżnicowanego, środowiska lokalnego Białołęki.

Musical „Kłamczuch/a” na deskach sceny BOK 27.05.2013 r.


Szkoła Podstawowa Nr 342 im. J. M. Szancera w mijającym roku szkolnym przygotowała musical pt.: „Kłamczuch/a”. Scenariusz powstał na podstawie książki Małgorzaty Musierowicz. Przewrotnie skonstruowana akcja, przenosi nas w świat wakacyjnej miłości, której koniec zaskoczy wszystkich. To również krótki „wykład” o mówieniu prawdy, o konsekwencjach kłamania, o celu, który nie zawsze uświęca środki.


Pierwsze gorące jeszcze fotki z premiery musicalu "Kłamczucha". I tylko jeden komentarz...UDAŁO SIĘ!

Uczniowie, wyłonieni w szkolnym castingu, przez wiele tygodni trenowali układy choreograficzne, grę aktorską oraz śpiew. 27 maja 2013 r. wystąpili na deskach teatru Białołęckiego Ośrodka Kultury. Premiera była ogromnym sukcesem, wzbudziła wiele emocji, a pochlebne komentarze słyszymy do dziś. „Kłamczuch/a” wystawiona była jeszcze dwukrotnie 28 maja 2013 roku i mamy nadzieję, że na tym się nie skończy…  
Przedstawienie z okazji Dnia Matki
na scenie Białołęckiego Ośrodka Kultury.
26 maja 2013 roku godz.: 13.00

PODRÓŻE Z FANTAZJĄ


Premiera „Podróży z Fantazją” w wersji musicalowej odbyła się 16.03.2013 roku w BOK-u. Młode artystki, w nowych układach, dały z siebie wszystko. Na scenie szalały One, na widowni emocje widzów. Przedstawienie cieszyło się ogromnym powodzeniem. Sala pełna po brzegi. Scenariusz został napisany na podstawie książki (pod tym samym tytułem) Lidii Długołęckiej - Pinkwart i Sergiusza Pinkwarta. Tytułowa Fantazja to dziewczynka, która pojawia się nagle, nie wiadomo skąd, akurat w chwili, gdy znudzone koleżanki nie potrafią znaleźć sobie zajęcia.  Niespodziewany gość inspiruje do zabawy, przenosi dziewczynki z miejsca na miejsce, podróżują w czasie. Niemożliwe? W wyobraźni wszystko jest możliwe.  Choreografię opracowała instruktorka tańca Katarzyna Kryczka, nad przygotowaniem „wokalno – aktorskim” czuwała Iwona Prugar-Fiedorowicz. Debiut nowej sekcji scenicznej śmiało można nazwać udanym.Film z trzeciego występu, w okrojonym składzie.
Sześc osób poza pierwotnym zespołem.
Dziewczyny miały jeden wieczór,
by opanowac tekst chorej koleżanki.
Spisały się na medal!


  PRÓBA GENERALNA - MUSICAL  

Oto kilka ujęć z próby generalnej, która odbyła się 21 stycznia 2013 roku.
"Strefa sztuki: Pracownia musicalowa" przygotowuje właśnie nowe przedstawienie muzyczne.Właściwa premiera musicalu planowana jest w marcu tego roku,
więc będziemy musieli jeszcze trochę poczekać ;)Wyczekujemy w dużym napięciu, bo to pierwszy występ naszej Młodej w takim przedsięwzięciu,
gdzie aktorstwo schodzi na drugi plan, ustępując miejsca tańcowi i śpiewowi.Generalna próba połechtała naszą ciekawość. Pierwsze wrażenia? To będzie bardzo żywiołowy występ,
wymagający niezłej kondycji fizycznej.Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego