Przyjaciele - MISIEK

Idź do spisu treści

Menu główne CHÓR GAUDIUMChór GAUDIUM powstał w październiku 2011 roku przy Parafii św. Bonifacego w Warszawie. Założycielem, dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest Pani Ewa Słapek, znakomity muzyk, pedagog i dyrygent. Chór aktywnie uczestniczy w życiu parafii,   zapewniając oprawę wokalną niedzielnych nabożeństw oraz ważniejszych uroczystości kościelnych. GAUDIUM jest chórem mieszanym – czterogłosowym (sopran, alt, tenor, bas), liczącym obecnie 30 członków, których łączy wspólna pasja – umiłowanie muzyki i chęć wielbienia Boga śpiewem.  Repertuar chóru obejmuje utwory należące do kanonu polskiej i  europejskiej muzyki sakralnej – od średniowiecza po czasy współczesne (m.in.: staropolskie pieśni wielkopostne, pasyjne i wielkanocne; kolędy; utwory W.A. Mozarta, C. Francka, J. Byrda, W. Boyce’a, T. Klonowskiego, J. Siedleckiego, I. Pawlaka, J. Gałuszki; kanony z Taizé oraz pieśni oazowe).

mgr Ewa Słapek Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na wydziale Edukacji Muzycznej w specjalności Dyrygentura Chóralna i Muzyka Kościelna.Współpracowała z różnymi chórami, m.in.: Chórem Filharmonii Narodowej, Chórem Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Chórem Filharmonii Podlaskiej. W latach 2005-2009 pracowała na stanowisku asystenta dyrygenta chóru mieszanego Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie. Od 2000 roku pełni funkcję organisty: do 2010 w Kościele św. Łucji, aktualnie w Parafii św. Bonifacego w Warszawie. *


* Wykorzystane informacje pochodzą ze strony Parafii Świętego Bonifacego w Warszawie

MISIEK miał przyjemność 22 listopada 2013 roku słuchać koncertu chóru, zorganizowanego w dniu Świętej Cecylii – patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów i zespołów wokalno – muzycznych. Z tego też koncertu pochodzą zdjęcia i filmy zamieszczone na naszej stronie.


Chór GAUDIUM
Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Bonifacego                                                                                                        
OO. Bernardyni
ul. Czerniakowska 2/4 00-701 Warszawa


Wawrzyn 2012


Wawrzyn jest to Litetarcka Nagroda Warmii i Mazur przyznawana autorom lub wydawcom książek o tematyce regionalnej, wyróżniających się pod względem artystycznym, poznawczym i/lub edytorskim. W tym roku laureatem został Zbigniew Waszkielewicz za książkę "Wujek Ziuniek: na długie zimowe wieczory". Zbigniew Waszkielewicz jest aktorem, reżyserem i twórcą Teatru IOTA działającego obecnie we wsi Radzie w gminie Wydminy. W roli pisarza, debiutuje. Tym bardziej gratulujemy!Kliknij na zdjęcie         PAULINA W MUST BE THE MUSIC


Jakiś czas temu pisałam na blogu o uzdolnionej muzycznie Paulinie W., miłym wieczorze spędzonym z Nią oraz z Jej nieodłącznym przyjacielem – akordeonem. A teraz możemy się pochwalić „naszą” artystką w całej okazałości. Oto film z występu Pauliny Wasilewskiej w 5. Edycji Must Be The Music z dnia 24.03.2013 roku. Paulina w utworze Maryli Rodowicz „Niech żyje bal”. Palce magika. Głos słyszalny stąd do nieba. Uroda również nieziemska. Przygotujcie się na ciarki „chodzące”  po plecach… ;)


MUZYCZNY DEBIUT
Muzyczny debiut nawet największych gwiazd zwykle przypada na czasy szkolne. Tak było i w tym przypadku. Nasz siostrzeniec Paweł - cichy, spokojny młody człowiek nieoczekiwanie ujawnił światu swój talent. Głos, którego barwa i siła na długo pozostają w pamięci. Dodam, że nie uczęszczał do żadnej szkoły muzycznej, nie chodził na lekcje śpiewu. Zaczął śpiewać nagle, ale mamy nadzieję, że szybko nie przestanie. Wielu sukcesów...
Posłuchajcie, naprawdę warto...


ONA I MY


To zespół 13, 14 - latków,  jak sami piszą na swoim profilu, grających "energetyczny pop-rock z elementami bluesa, jazzu i regge". Mieszanka wybuchowa! I wierzcie nam, robią piorunujące wrażenie. Zespół powstał w lipcu 2011 r. jako trio : Wiktor-piano , Michał - perkusja, Mikołaj - gitara basowa . Po dwóch miesiącach do zespołu dołączyli Jaś - gitara , Olga - wokal oraz Radek i Kuba - trąbki. Na swoim koncie mają już pierwszy singiel, pierwszy oficjalny teledysk, występ w  "Must Be The Music", wygraną w Ogólnopolskim Konkursie Przebojowy Muzyk 2012, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki MUSZELKI WIGIER 2012  i wiele innych wyróżnień.

29 września 2012 r. w Centrum "Łowicka", przy ul. Łowickiej 21 w Warszawie miał miejsce KONCERT FINAŁOWY V EDYCJI KONKURSU "PRZEBOJOWY MUZYK". Mogliśmy osobiście podziwiać występ zespołu ONA I MY i Ich zwycięstwo w kategorii: "Przebojowy zespół". Śledzenie kariery tych zdolnych, młodych ludzi ma dla nas szczególny wymiar. Wśród nich jest nasz chrześniak - perkusista Michał ( Misiek). Trzymamy za Was kciuki! Z pewnością o zespole ONA I MY będzie jeszcze kiedyś głośno.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego