Jednym słowem... - MISIEK

Idź do spisu treści

Menu główne

Metro

Opublikowany przez MISIEK w Strefa ciszy... · 9/2/2013 22:06:18

Byłam dziś na „Metrze”… Dwadzieścia lat później. Wrażenia?...Już nie takie jak kiedyś, bo i ja już inna… Jednak to fenomen, że po tylu latach, sala ciągle wypełniona po brzegi.

Ale i w obsadzie „Metra” widać „znak dzisiejszych czasów”…
W przedstawieniu jest taka kwestia… Józefowicz mówi o kandydatach, którzy prezentowali się
podczas castingu do planowanego musicalu, że indywidualnie każdy z nich ma coś do zaoferowania, wydaje się wyjątkowy, ale nie potrafią śpiewać… RAZEM… To niestety przekleństwo współczesności… Każdy gra „na siebie”, każdy chce być gwiazdą… A gdzie idealnie zgrany „chór”, gdzie przebojowy zespół, który wspólnie może „góry przenosić?... I nie mówię tu tylko o scenie.

I inne słowa… Reżyser musicalu skarży się, że młodzi ludzie, z którymi musi pracować, nie mają „tego czegoś”, co tancerze z metra… Nie ma w nich tej świeżości, młodości, bezinteresownego zaangażowania… Niestety w obecnej obsadzie „Metra” również tego wszystkiego zabrakło… Rola Anki, w wykonaniu (z pewnością utalentowanej Nataszy Urbańskiej), „odstawała” od reszty… Nie wiem, czy to inicjatywa samej odtwórczyni jednej z głównych ról, czy świadomy „zamysł” reżysera, jednak granie „na Nataszę” było błędem… Postać wypadła nieautentycznie, każdy gest, ustawienie sceniczne, oświetlenie, widok z kamery wydawał się sztuczny… A szkoda!

I na koniec łyżeczka, a właściwie łyżka miodu… Teksty piosenek - nieśmiertelne. I fenomenalne, wciąż mnie zachwycające opracowanie sceniczne motywu „pieniądze”… Taniec „ z diabłem”, z puszkami, lasery… Wszystko w tej odsłonie jest na swoim miejscu.